דבר יו״ר

גולשים יקרים,

הסיפור של חברת מ.אביב, הוא סיפור אהבה היסטורי בין משפחה, יזמות ועשייה, בין חברת נדל"ן לאהבת הארץ. זהו סיפור של ציונות, נתינה חברתית, והכרות של למעלה מ-30 שנה עם עולם הבנייה, עם כל לבנה וכל פיגום בדרך להקמת פרויקטים למגורים ולמסחר, בדרך לדירה שלכם. הסיפור הזה על ערכיו וניסיוננו המורכב והניזון ממנו, הם טביעות אצבעות בעבודתנו והם ניכרים בבתים ותיקים וחדשים שהקמנו ושאנו עוד מקימים לכם ולמשפחותיכם בכל רחבי הארץ. אני רואה לנכון לשתף אתכם ולהביאו בפניכם.

נולדתי במצרים לפני כ-70 שנה, לארץ עליתי כשהייתי בן 15, יחד עם אח שלי, שהיה אז בן 10. היינו שני ילדים קטנים, מבולבלים ובודדים, אבל עם עיניים בורקות, חלומות גדולים ושאיפה אחת ברורה להישאר תמיד יחד, כמשפחה. גם ברגעים שהיינו בסכנת פרידה, האחד לקיבוץ והאחר לעיר הצלחנו לשמור על התא המשפחתי שלנו ולהישאר מאוחדים.

בשנות ה-50 הייתי שותף להקמת הנוער העובד והלומד כשליח מטעם הקיבוץ, את הרומן הגדול שלי עם ענף הבנייה אני חייב למשה ברעם, אביו של עוזי ברעם, אותו פגשתי במקרה בשכונת רסקו שבירושלים, תר אחרי נערים המעוניינים לעבוד בבנייה. מיד התחלתי לעבוד כפועל בניין פשוט, בחום ובקור, במלט ובטיט, לבנה אחר לבנה.

זמן מה לאחר מכן, קרה המפגש השני ששינה את חיי- הגורל זימן לי את הפרופסורית לפסיכולוגיה הגברת שרה סמילנסקי, שרכשה אז דירה בפרויקט מגורים ברסקו, ולקחה על עצמה למצוא פתרון למגורים לילדים מחוסרי בית ושאינם נמצאים במסגרות חינוך. היא החליטה ללמד אותם מקצועות שיוכלו לסייע להם בחיים, בין היתר את מקצוע הבניין. היא האמינה בי וגייסה אותי למשימת הדרכת הילדים. דרך הלמידה רכשתי ערכים של שיח נכון עם לקוחות וספקים, של קבלה והבנה של השונה, ואת חשיבותם של עקרונות אלו לחברה טובה ובריאה במדינת ישראל ולחברה שלא ידעתי בזמנו שעוד אקים בעתיד.

יחד עם הילדים, עבדתי בכל שלבי הבנייה של פרויקטי נדל"ן בשכונת רסקו הותיקה שלאט רקמה עור וגידים, מהנחת הלבנים ועד למכירת פרויקט מגורים מוגמר. מיצירת מחיצות בנייה ועד ללמידת ניהול עסק בתחום הבנייה- מגיוס כספים ועד משא ומתן למכירה וקנייה. עד היום, תלויה בחדר משרדי התמונה המשותפת עם הילדים מאז, היא שם כדי להזכיר לי תמיד את הערכים עליהם גדלתי- ערכים של חברה ישראלית בונה.

באותה העת, נאלצתי לפרנס שתי משפחות ולשם כך עבדתי בכמה עבודות לרבות עבודות שיפוצים. האתגר והקושי הפכו עבורי למקפצה לצמיחה מקצועית ולימים הפכתי לקבלן עצמאי ולקבלן של משרד השיכון והתחלנו לזכות בהקמת פרויקטים שלמים לדירות מקבלן. בשנות ה-70 פיתחנו יחד עם חיים היימן, מבעלי מפעל לאלמנטים טרומיים, שיטת בנייה בלעדית-שיטת התבניות- באמצעותה משפצים אבן דרך תבניות מתכת על מנת לדלג על התפקיד המקצועי של בנאי אבן. בשיטה הזאת בנינו 10 בניינים לדירות חדשות בנווה יעקב בירושלים במקביל לעבודה בשיטה קונבנציונאלית. מכיוון ששכר העבודה בתקופה ההיא היה נמוך והשיטה לא השתלמה, חזרנו לעבוד בשיטה הקונבנציונאלית והחל משנות ה-80, התחלנו לעבוד עם פלטות גבס כדי להימנע מפרוצדורות הטיח ולכלוך הבניה. אז היה זה נדיר, כיום בעקבותינו, כבר קוראים לזה הטרנד הירוק. ב-93 כבר גייסנו כספים והנפקנו את חברת מ.אביב בבורסה. המהלך הזה אף הוא נולד מתפיסת המשפחה כערך עליון. מאחר והוא מראש פותר שאלות בדבר חלוקות כספים ושומר על שלום בין הנפשות הפועלות.

מאז הקמתנו ועד היום, אנו משמרים בעקביות את הדרך. את האמונה שעלינו להיות בשליטה מלאה בכל תהליך הבנייה של פרויקטי נדלן. את השאיפה לשלמות ולאפס ליקויים. עומק הייצור שלנו עמוק מאוד. אנחנו מייצרים חלונות, תבניות, את כל עבודת האבן, באחזקתנו מסגריה יצרנית, מפעל אלומיניום ומפעל אבן. אנחנו לוקחים את הקרקע הבתולית ובונים עליה את מיטב הדירות החדשות בישראל כך שהרוכש יודע שהוא יקבל מוצר מוגמר ומעולה. גם אם לעיתים אנו נוגדים את הכלכלה המקובלת לפיה חברות נדל"ן מתמחות בחלק מהתהליך ומפריטות את היתר לקבלני משנה.

אני חש שהקמנו בית ומ.אביב על כלל מנהליה ועובדיה היא משפחה אחת גדולה. יש לנו עובדים נפלאים בכל אחד משלבי התהליך ,הם נאמנים ומרוצים, חלקם עובדים אצלנו כבר 40 שנה, ויש מי שהביאו את בניהם לעבוד אצלנו כדור המשך. אין לי ספק שהחברה תמשיך עוד לצמוח, תמיד תוך שמירה על סטנדרטים של ביטחון כלכלי והתחייבויות כלפיכם לקוחותינו היקרים. אתם מוזמנים לגלוש ולהתרשם מחזוננו וממגוון הפרויקטים למגורים ואפשרויות המגורים של החברה ברחבי הארץ ולהיות חלק ממשפחה גדולה של דיירים מרוצים.

לפרויקטים החדשים של מ אביב לחצו כאן

שלכם בידידות,
מרדכי אביב.
יו"ר מ.אביב